Ádám most a Vandy Vape új, Pyro V4-es RDTA-ját tesztelte, ahogy a gyártó bár külsőségekben keveset, a deck terén hatalmasat fejlesztett.
Az rdta műfaj nem a legelterjedtebb koncepció, de a mai napig, időről időre jönnek elő a gyártók új megoldásokkal ebben a kategóriában. Acél sodrony, mesh háló, kapilláris effektus stb.

Megjelenés
A Vandy Vape Pyro-nak már a 4. verziója jött ki nemrég, ám itt továbbra sincs semmilyen extra a liquid feljuttatására, hagyományos vattás megoldás, mint az elődök. A legújabb Pyro is megkapta a topcap tetején látható fogaskerék mintát, (legalábbis engem mindig is erre emlékeztetett) de nagyjából itt ki is merült az egyezés.

Még egy hasonlóság van, a Pyro v2 óta mindegyik alján van egy O gyűrű, ami megakadályozza az esetleges liquid folyást az 510 felől, de legfőképpen védi a tankot és a modot egymás megkarcolásától.
A Pyro V4 hízott kicsit, 25.5mm az átmérő és 5ml a kapacitás, driptip és 510 pin nélkül 37.45mm magas. Gyárilag az alábbi dolgok jáérnak hozzá:
- 810-es O gyűrű nélküli drip tip
- 510 átalakító
- BF (squonk) pin
- egy pár 0.41ohmos ni80 triple fused clapton huzal,
- coil trimmer
- pót palást
- szokásos csere alkatrészek
A töltő nyílása oldalt van, a felső rész levétele után tudjuk tölteni. Hegyesebb csőrű flakonokból tökéletes, de a szélesebb chubby flaskákból is hibátlanul kivitelezhető, csak egy kicsit jobban oda kell nyomni a flakont.

Kívülről nézve a felső rész kialakítása úgy néz ki, mintha két darabból állna és a mintázott részt tudnánk tekerni és ezzel állítani a levegőzést, de valójában nem, magát a topcap-et kell forgatnunk, mint egy rda esetében. Drip tip szokásos mostani vandy vape stílus, nem szép, de legalább kényelmes!
Deck/levegőzés/build
A topcapet levéve elénk tárul egy kráter, tele lyukakkal. Nem hétköznapi a deck és a levegőzés sem. Oldalról és alulról is kap levegőt bőséggel. A levegő furatok mennyiségéből, az oldalsó levegő beömlő méreteiből, illetve a coil lefogatók távolságból jól sejthető, hogy ez nem a 25-35 watton dl-ezőknek készült.
A deck igényli a szélesebb tekeréseket, főként a series build-ek jutnak eszembe róla egyből. A levegő mennyisége szemre durvább, mint ami valójában, pont egy nagyobb dual build-hez méltó mennyiséget kapunk, mindezt úgy, hogy nem hangos és kellemes, lágy, “smooth” érzést hoz.
2.5mm-es és 3mm-es magátmérővel is próbáltam, mindkettővel jó, a nagyobb átmérőnél kell egy minimális ritkítás a vattavégeknél, de semmi extrát nem igényel. A coil lábak levágásában (8mm a gyári ajánlás, szerintem is jó) segítségünkre van a jelölt trimmer.
Vattázása ugye a hagyományos “lelógatós” verzió, azért az idézőjel, mert ugyan le van lógatva, de csak egy minimálisan, a deck aljával egy vonalban véget is ér a vattám. Ezáltal nem veszek el nagyobb mennyiséget a kapacitásból és nem kell kilométereket megtennie a liquidnek a vattán át.
Voltak bennem kétségek, hogy mennyire fog ez működni, de azt kell mondjam éjszaka, 0 fok környékén is tökéletesen, dryhit nélkül tudtam használni 70watt környékén is! Ehhez jó segítség ha megnézünk pár Matt from smm videót, ő nagyjából mindent legalább vízszintben tart.
Összegzés
A teljesítmény nekem bejött, a saját kategóriájában megállja a helyét, a durvább dl-ek közt, a dizájn viszont számomra semmilyen, nem sok fantázia került bele. A távoli lefogatók ellenére maga a kazántér egyáltalán nem nagy, így ízekben terén jó.
Bf pin van hozzá, de vagy 2 akksis squonkerre van szükségünk alá vagy valami nagyon gyors huzalra, hogy a tekerésünk kellően széles, de takarékos is legyen.